darmowy liczniki

POST GOŚCINNY - Życiowe lekcje, które poznałam w ostatnim czasie

 Cześć wszystkim! Przyszedł czas na post gościny,więc oto jestem. Z tej strony Monika, autorka bloga Lorney (www.strong-power.pl). Przez dłuższy czas zastanawiałam się, na jaki temat mogłabym napisać dzisiejszy wpis. Miałam mnóstwo myśli, jednak nie były one na tyle spójne, by tworzyły jedną całość. Potrzebowałam przerwy, by przemyśleć parę spraw i nauczyć się kilku życiowych lekcji. Dzisiaj przedstawię wam kilka z nich. Zapraszam!
magazine-2559842_960_720jpg
Nie zawsze mam racje
To chwilami jest trudne dla mnie. Lubie mieć rację. Co gorsze? Jestem upartym człowiekiem i potrafiłam (do tej pory) iść w zaparte i uciążliwie bronić swojego zdania. Z jednej strony jest to dobra cecha, ponieważ bronię swojego stanowiska niczym lwica. Jednak czasami trzeba odpuścić i iść dalej. Często w trakcie wymiany zdań potrafimy powiedzieć parę słów za dużo, chronić swoją dumę, jednak zapominamy, że my też popełniały błędy. Nie jesteśmy nieomylni i to, co braliśmy za pewnik, jest zupełnie inne niż w naszych wyobrażeniach. white-2559889_960_720jpg
Perfekcjonizm nie jest taki zły
Poświęciłam miesiące na doskonaleniu bloga, kanału, zdjęć oraz samej siebie. Starałam się, by każdy detal perfekcyjnie pasował. Chciałam, by wszystko było idealne. Wbrew opinii publicznej, która mówi, że "perfekcjonizm jest zły, bo dążymy do ideału, którego nie ma" ja znalazłam swoją małą finezyjność. Coś, co jest idealne dla mnie, z czego jestem w pełni dumna. Myślę, że perfekcjonizm wcale nie jest taki zły za jakiego go uważają. Ważne jest, by zachować przy tym zdrowy rozsądek. books-2569649_960_720jpg

Ważne tematy obracane są 
w żart z obawy przed odrzuceniem. 
Myślę, że trudne tematy łatwiej wyśmiać niż wziąć je na poważnie. Trudniejsze jest stawienie czoła sprawie, która spędza nam sen z powiek niż po prostu zażartowanie z niej. Jest to sposób, który sprawia, że nie okazujemy w pewnych kwestiach stanowiska. Dystansujemy się, gdyż uważamy to za prostsze, weselsze czy ciekawsze. Jednak nie zawsze jest to skuteczne!
magazine-2583691_960_720jpg
Wsparcie jest najważniejsze

Nie zależnie od tego czy chorujesz na ciężką chorobę, przeżywasz trudny okres w swoim życiu czy po prostu masz zły dzień. Wsparcie jest bardzo ważnym elementem poprawy. Co jest w nim niesamowitego? Możesz je znaleźć wśród bliskich, w muzyce z którą się utożsamiasz czy nawet w social media - wśród tak naprawdę nieznanych Ci osób. Wsparcie jest ważne, gdyż to ono podnosi nas, gdy upadamy. Sprawia, że staramy się ponownie i budujemy tym samym nasz charakter. Świadomość, że nie jesteś sam jest niesamowita! 

Jakich życiowych lekcji nauczyliście się ostatnio? Myślę, że czasami trzeba wyjść ze swojej bezpiecznej strefy komfortu, by ich doświadczyć.
https://www.youtube.com/watch?v=mN477O79fWY&feature=youtu.be


Pozdrawiam 


blog comments powered by Disqus